Kariyer Olanakları

MENU

Biyomühendisler, dünyamızın iki önemli zorluğu olan çevresel sürdürülebilirliği teşvik etmeye ve insan sağlığını geliştirmeye odaklanmışlardır.

Genetik ve biyomühendislik bölümü mezunlarımız ilaç, biyomolekül, kit, cihaz, sağlık ve laboratuvar hizmetleri geliştirmek, uygulamak veya üretmek üzere üniversitelerde, kamu ve özel kurumlarda, ilaç şirketlerinde, tanı, gıda ve çevre laboratuvarlarında, hastanelerde teknik ve yönetici pozisyonlarda çalışabilirler.

Mezunlarımız İstanbul Okan Üniversitesi’nde edindikleri disiplinler arası bakış açısı, kazandıkları girişimcilik ruhu ve sağlam biyomühendislik altyapısı ile biyoteknoloji şirketlerinin araştırma ve geliştirme bölümlerinde görev alabilecekleri gibi topluma sunacakları yaratıcı çözümlerle kendi şirketlerini de kurabilirler. Benzer şekilde özellikle aldıkları analitik düşünce yetisi ve mühendislik formasyonu sayesinde girişim sermayesi şirketlerinde yeni tıbbi teknolojileri değerlendirebilirler, akademik araştırma ve öğretim yapabilirler.