Fakülte Hakkında

MENU

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin eğitimdeki temel amacı; mühendislik konularını özümsemiş, bunları uygulama yeteneği kazanmış, ulusal ve uluslararası sanayi kurumlarını ve mühendislik mimarlık yöntemlerini bilen, iş ahlakına sıkıca bağlı, küresel yarışa hazır, yenilikçi ve yaratıcı mühendisler yetiştirmektir.

İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN BÜYÜK FIRSATLAR:
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ’NE GELİN, TÜRKİYE’NİN EN GELİŞMİŞ OTONOM ARAÇ GELİŞTİRME MERKEZİNDE ÇALIŞMA FIRSATI YAKALAYIN:
İstanbul Okan Üniversitesi Türkiye’nin ilk otonom aracını (OKANOM) geliştiren Üniversite’dir. İstanbul Kalkınma Ajansı Desteği ile kurulan E-HikeLink “Yenilikçi Akıllı ve Haberleşen Araç Teknolojileri Geliştirme ve Kümelenme Merkezinde” en ileri teknolojik sistemler kullanılmaktadır; bu sistemlerin birçoğu Türkiye’de yalnız Okan Üniversitesi’nde bulunmaktadır.

Fakülte Hakkında

TÜRKİYE’NİN TEK ELEKTRİKLİ ARAÇ AKÜ HÜCRESİ EMÜLASYON SİSTEMİ İLE ÇALIŞMA FIRSATI YAKALAYIN
İstanbul Okan Üniversitesi Ulaştırma Teknolojileri ve Akıllı Otomotiv Sistemleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (UTAS) elektrikli ve akıllı araçlar konularında ulusal ve uluslararası otomotiv şirketleri ve araştırma kuruluşları ile ileri araştırmalar yürütmektedir.

ULUSLARARASI PROJELERDE ÇALIŞMA FIRSATI YAKALAYIN
İstanbul Okan Üniversitesi Avrupa Akıllı Ulaşım Ağı’nın (ERTICO) ve Avrupa Yeşil Araçlar İnsiyatifi’ne (EGVI) üye tek Türk üniversitesidir. Akıllı Ulaşım Derneği (AUSDER) yönetim kurulunun tek üniversite temsilcisi üyesidir. Bu bağlantılar, sizin de uluslararası Ar-Ge projelerinde aktif akademisyenlerle bir arada çalışmanıza olanak sağlayacaktır.

DİPLOMANIZ AVRUPA ÜLKELERİNDE, AVUSTRALYA, ABD VE KANADA GİBİ ÜLKELERDE GEÇERLİ OLSUN
İstanbul Okan Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, İnşaat ve Makine Mühendisliği programları dünyanın hemen hemen her ülkesinde geçerli olan MÜDEK Akreditasyonu almıştır. Diğer programlar da başvuru aşamasındadır. Bunların da en kısa sürede bu belgeyi almaları beklenmektedir. MÜDEK akreditasyonu, içerdiği EUR-ACE sertifikasıyla, ilgili programların dünya standartlarında eğitim verdiğini belgelemektedir. Yurt dışında lisansüstü eğitim ya da iş başvurularında diplomanıza güvenin.

YENİLİKÇİ FİKİRLERİNİZİ GELİŞTİRME, PATENT ALMA, ŞİRKET KURMA FIRSATI YAKALAYIN
İstanbul Okan Üniversitesi Kuluçka ve Patent desteği ile yenilikçi teknolojik fikirlerinizi geliştirmenize, patent almanıza ve şirket kurmanıza destek olmaktadır.

SEKTÖR UZMANLARI İLE KONULARI EN İYİ ŞEKİLDE ÖĞRENİN
Sanayiye en yakın üniversite olarak İstanbul Okan Üniversitesi’nde birçok derste sanayiden uzmanlar yer almaktadır.

BİTİRME PROJELERİNİZİ SANAYİ KURULUŞLARI İLE İLERİ MÜHENDİSLİK METODLARI KULLANARAK YÜRÜTÜN
İstanbul Okan Üniversitesi başarılı öğrencileri sanayiye en yakın üniversitenin öğrencileri olarak bitirme projelerini sanayi kuruluşları ile işbirliği içinde yürütmektedir.

STAJ VE İŞYERİNDE EĞİTİM OLANAKLARIYLA İŞ DÜNYASINI GERÇEKTEN TANIYARAK MEZUN OLUN
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde birer aylık iki staj ve son yılda haftada iki gün sanayide çalışma anlamına gelen İşyerinde Eğitim (COOPerative Learning) programı sayesinde, en az 600 saat fiilen iş deneyimine sahip olarak mezun olun.

YURT DIŞINDA EĞİTİM VE STAJ OLANAKLARINI SONUNA KADAR DEĞERLENDİRİN
Erasmus ve ISEP gibi uluslararası öğrenci değişim programları kapsamında 350’den fazla dünya üniversitesinde bir ya da iki dönem eğitim ve yurt dışında staj olanaklarını değerlendirin, İngilizcenin yanı sıra Çince, Rusça, Arapça gibi farklı dillerle de zenginleştirdiğiniz iletişim becerilerinizle fark yaratın.