Anasayfa

MENU
Anasayfa

Okan Havacılık, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) onayı ile 2017 yılı Mart ayında aldığı TR.FTO.36 numaralı uçuş eğitim yetkisini, Onaylı Eğitim Organizasyonu (Aproved Training Organization - ATO) olarak 2018 yılı Mayıs ayında TR.ATO.020 sertifika numarasıyla yenilemiştir. Bu sertifika ile Okan Havacılık; PPL(A) Hususi Pilot Lisans Teorik Bilgi Eğitimi ve ATP(A) Modüler Teorik Bilgi Eğitimi verme yetkisine sahiptir.

• Teorik Bilgi Eğitimleri İstanbul Okan Üniversitesinin Bahçelievler Kampüsündeki eğitim tesislerinde, SHGM tarafından yetkilendirilmiş deneyimli teorik bilgi öğretmenleri tarafından verilmektedir.

• Uçuş Eğitimi ise eğitim protokolümüz bulunan Atlantic Flight Academy (AFA) bünyesinde, SHGM tarafından yetkilendirilmiş deneyimli uçuş öğretmenleri tarafından, Tekirdağ/Çorlu, Balıkesir/Kocaseyid (Edremit) Havalimanları ile ilgili hava sahalarında verilir (eğitim yeri sizlerle mutabık kalınarak değişebilir). Bu eğitimlerde, AFA’nın operasyonu ve bakımı altındaki Diamond DV20-C1 ve DA-40-NG modeli tek motorlu uçakları ile Diamond DA42-NG çift motorlu uçakları ve FNPTII (ALSIM ALX ve ALSIM AL-250) simülatörleri kullanılır.

ato@okan.edu.tr