Eğitim Bilimleri

MENU

Eğitim Bilimleri Bölümü altında Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans programı, Eğitim Yönetimi ve Denetimi yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır.

Eğitim Bilimleri bölümümüz 2012 yılında kurulmuş olup, aynı yıl Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (RPD) programına öğrenci alımına başlamıştır. Program öğrenim dili Türkçedir. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programı mezunlarına geniş iş olanakları sunan nadir programlardan biridir. RPD mezunlarımız, MEB’na bağlı ilk ve orta dereceli okullarda ve özel okullar ile TSK ve Polis Teşkilatına bağlı okullarda Rehber Öğretmen kadrosunda, Adliye’ lerde Çocuk ve Aile Mahkemelerinde 'Pedagog' ünvanıyla, Rehberlik Araştırma Merkezlerinde, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde, Özel Psikolojik Danışma Merkezlerinde 'Psikolojik Danışman' ünvanıyla çalışabilmektedirler. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlamaları durumunda mezunlarımız, devlete bağlı ya da özel çeşitli üniversitelerde akademisyen olarak çalışma olanaklarına da sahip olabilirler.

Eğitim Bilimleri bölümümü altında bulunan Eğitim Yönetimi ve Denetimi yüksek lisans ve doktora programları mezunlarımızın akademisyen olarak kariyerlerine devam etme şansı bulunmaktadır. Ayrıca MEB’nda uzman öğretmen olarak da kariyerlerini devam ettirebilmektedirler. Güçlü akademik kadromuzla, hedeflerinize ulaşmak için size yol gösteren, model olan, ufkunuzu açan değerli hocalarımız ve kazandırdığımız ilkeler ile gelişmenize ve değişmenize destek oluyoruz.