Yurtlar

MENU

2006-2007 Akademik Yılı’ndan itibaren Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü içerisinde bulunan 5 adet yurt binamız ile yaklaşık 1500 öğrencimize hizmet vermekteyiz. En son teknolojik imkânlarla donatılmış olan yurtlarımızda öğrencilerimize 1, 2 ve 4 kişilik odalarda barınma imkânı sunulmaktadır. Yurt odalarının içerisinde banyo, buzdolabı, elbise dolapları, kablolu ve kablosuz internet alt yapısı, telefon, televizyon bağlantı olanakları bulunmaktadır. Çamaşırlarını yıkatıp ütületmek isteyen öğrencilerimiz için ücretli çamaşırhanemiz ve kendi yıkamak isteyen öğrencilerimiz için de her yurtta çamaşır makinası, kurutma makinası ve ütü mevcuttur. Yurt öğrencilerimizin sosyal aktiviteleri ve kütüphanenin de içinde bulunduğu Yaşam Merkezi gece saat 02:00’a kadar açıktır. Yurt öğrencilerimiz otopark hizmetinden de ücretsiz faydalanmaktadır. Yurtlar 24 saat güvenlik ekibi ve kamera sistemi kontrolüyle takip edilir. Bu imkânların yanı sıra yurt içerisinde etüt odaları, çamaşırhane ve ütü odaları da mevcuttur.

Yurt öğrencilerimiz için her dönem sucuk ekmek partisi, ücretsiz sinema günleri, tiyatro gösterileri gibi çeşitli sosyal etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Yurt Binaları önünde bulunan futbol, voleybol ve basketbol sahalarımız 24 saat açıktır. Yine kampüs içinde bulunan kapalı spor salonu, tenis kortu ve kuaför salonu da öğrencilerimiz için hizmet vermektedir.

Yurt binası içerisinde öğrencilerimize 24 saat hizmet veren doktorumuz, hemşiremiz bulunmakta ve ambulans hizmetleri yer almaktadır. Yurtlarımıza üniversitemize kayıtlı her öğrenci başvuru yapabilmektedir. Yurt Yönetim Kurulu tarafından yapılan yerleştirmede İstanbul dışında ikamet eden öğrencilerimize öncelik tanınmaktadır.

Kampüsü Sabiha Gökçen Havaalanı’na çok yakın olan Okan Üniversitesi’nin İstanbul dışından gelen öğrencileri, İstanbul’a varışlarından sadece dakikalar sonra yurtlarındaki odalarına yerleşebilmektedirler.

* Yurt ücretine hafta içi 5 gün akşam yemeği, her gün spor merkezi ve havuzun ücretsiz kullanımı dahildir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Yurda başvuru yapmak isteyen öğrencilerimizin;

  • İkametgâh Belgesi,
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
  • 1 Adet Fotoğraf
  • Yurtta kalmasında sakınca olmadığını gösteren Sağlık Raporu, Hepatit A-B-C ve Anti HAVIgm, HbsAg, Anti-Hbs, Anti-Hbc testlerini başvuru döneminde Yurtlar Müdürlüğü'ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Galeri