İstanbul Okan Üniversitesi

OKAN'LI OLMAK

MENU

Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi - Moda Tasarımı Bölümü

test1

Moda Tasarımı Bölümü
Ece Ersu

Merhaba ben Ece. Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencisiyim. Üniversitede rahat çalışabileceğim, kendimi doğru ifade edebileceğim bir bölüm okumak istiyordum. Modaya, giyime karşı da çok ilgiliydim. Bu ikisi birleşince de karşıma Moda Tasarımı Bölümü çıktı. Ben sınava girdiğim zaman Moda Tasarım Bölümü özel yetenek sınavıyla değil merkezi yerleştirmeyle öğrenci alıyordu. Ben de merkezi yerleştirme sonucunda yüzde 50 burslu olarak Okan Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü’nü kazandım. Bölüme girdiğimde çizim yapamıyordum. Hocalarımızın yakın ilgisi ve desteğiyle içimdeki yeteneği ortaya çıkardım.

Bölümüz yurtdışı deneyimi olan, sektörle kuvvetli işbirliği içinde bir akademik kadroya sahip. Hocalarımız hem sektör tecrübelerini hem de yetkinliklerini bizimle sınırsız olarak paylaşıyorlar. Moda Tasarımı Bölümü’nde özgün yaratılar ortaya koyabilecek moda tasarımcılar olarak yetiştiriliyoruz.

Giyim, baskı ve el sanatları, dokuma atölyelerinde özgürce çalışma şansına sahibiz. Üniversitemizin iş yaşamıyla kurduğu yakın ilişkiler sayesinde staj olanakları bulabiliyoruz. Çok değerli modacıların yanında ve kurumsal şirketlerde staj yaptım, bu stajlar bana iş kapıları açtı. Bu yıl mezun oluyorum. Okan Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü Yüksek Lisans Programı’na başvurdum ve kabul edildim. Hem çalışıp hem de yüksek lisansımı birlikte götürmeyi planlıyorum.

Sınava hazırlanan arkadaşlarım, lisede bazen her şey istediğiniz gibi gitmeyebilir ancak üniversite çok farklı olanakları barındırıyor. Lisede fark etmediğiniz yeteneklerinizi keşfetmenizi sağlıyor. Bu yüzden üniversite tercihlerinizde farklı seçenekleri de değerlendirin.