Uçuş Harekat Yöneticiliği

MENU
Uçuş Harekat Yöneticiliği

Dünyanın en önemli sektörlerinden biri haline gelen ve Ülkemizde de her geçen gün gelişmekte olan Sivil Havacılık sektörüne Mesleki donanımını teorik ve uygulamalı eğitimle pekiştirecek nitelikli ara insan gücü kazandırabilmek programın temel amacıdır.

Uçuş harekât uzmanı, uçuş harekâtını planlayan, uygulayan, uçuşu takip ve kontrol eden, sorumlu pilotun talebi veya gerekli durumlarda uçuş ekibini bilgilendiren, uçuş akışını izleyen, acil durum bilgilerinin gerekli birimlere iletilmesini sağlayan, sivil havacılık tarafından onaylanmış geçerli lisansa sahip nitelikli personeldir.

Öğrencilerimiz sivil havacılık sektörüne yönelik temel bilgileri uygulamalı olarak almaktadırlar. Öğrenciler, mezun olduklarında, Havayolu İşletmeleri ve Havaalanlarının değişik faaliyet alanlarında ve aynı zamanda havacılık sektörüyle ilişkide olan diğer işletmelerde de istihdam edilebilmektedir. Tüm havacılık programlarımızda toplamda 36 saatlik İngilizce dersi ve sektörün önde gelen firmalarında çalışan akademik kadromuz tarafından yürütülen esnek müfredatımız ile eğitimlerini görmektedirler.

Ders müfredatını görüntülemek için tıklayınız.