Mimari Restorasyon

MENU

Mimari Restorasyon Programımız örgün ve ikinci öğretim olarak MYO Kadıköy Kampüsü’nde eğitim vermektedir. Programımız koruma ve restorasyon alanında teknik elemanlar yetiştirir.

Mezun olduklarında “Restorasyon Teknikeri” ünvanı alan öğrencilerimiz iki yıl boyunca gerek proje gerek uygulama süreçlerine yönelik eğitim alırlar.

Programımızda ilk yıl, teknik ve teorik bir altyapı oluşturmaya yönelik dersler yer alırken, ikinci yıl öğrencilerimiz, proje hazırlama ve şantiye uygulamalarına yönelik bir program dâhilinde ders alırlar. Ders planları öğrencilerin bireysel mesleki niteliklerinin geliştirilmesinin yanında kolektif çalışma beceri ve sorumluluklarının da geliştirilmesine yönelik oluşturulmaktadır. Alanında deneyimli kadrolu eğitmenlerimizin yanında iş hayatında aktif olarak yer alan uzman eğitmenlerimizle öğretim kadromuz her geçen yıl gelişmektedir.

Ayrıca bu genel programı destekleyici teknik ve teorik seçmeli derslerimiz mevcuttur. Yine, teknik gezi, seminer ya da konferans katılımı gibi okul dışı etkinliklerle de programımız desteklenir.

İsteyen öğrencilerimiz merkezi dikey geçiş sınavı ile mimarlık ya da iç mimarlık gibi alanla ilgili belirli lisans programlarına yerleşebilirler.
Bunun için destekleyici hafta sonu kurslarımız bulunmaktadır.

Vizyonumuz, alanında nitelikli, etik ve ilkesel değerlerin bilincinde, öğrenmeye ve kendini geliştirmeye açık bireyler yetiştirmektir.

Eğitim Süresi: 2 Yıl
İsteğe Bağlı Hazırlık: Var
Puan Türü: TYT

Ders müfredatını görüntülemek için tıklayınız.

Danışma Komitesi

  • Alparslan GÜL - Sanat Tarihçisi
  • Füsun OKER KARAGÖZ - Tezhip Sanatçısı
  • Namık KUTLU - Harita Mühendisi - Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Yetkin Gayrimenkul Değerleme A.Ş.
  • Nur Mutlu SARITAŞ - Mimar
  • Semih YILDIZ - Harita Mühendisi - Graftek A.Ş. Satış Koordinatörü ve CSY Ölçüm Harita İnşaat Tic. Ltd. Şti. Sahibi