Dekan Mesajı

MENU

Sevgili Öğrencilerimiz,

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında açılan İstanbul Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak bu yıl ilk mezunlarımızı verecek olmamızın heyecanını yaşamaktayız.

Aynı şekilde geçen Eğitim-Öğretim yılı sonunda da kardeş fakültemiz olan Diş Hekimliği Fakültesi ilk mezunlarını vermiş ve bizlerde onların mutluluklarına ortak olmuştuk.

İstanbul Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde hekimlik mesleğine ilk adımlarını atan öğrencilerimiz Sağlık Bilimleri Kompleksi’ ndeki modern amfilerde ve laboratuvarlarda Temel Bilimleri alanında eğitim alacaklardır.

Kendi alanlarında deneyimli öğretim üyelerimiz bu eğitimde hücreden organlara kadar uzanan bir programda insan vücudunun tümünü Anatomi, Histoloji, Fizyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Biyoloji ve Genetik, Tıbbi Mikrobiyoloji derslerinin entegre olarak verildiği bir sistem içinde öğrencilerimize öğreteceklerdir. Bunun yanı sıra tıp fakültesi öğrencilerimizin modern simülasyon merkezimizde maketlerin üzerinde klinik beceri eğitimleri alarak hastaneye gitmeden önce deneyim kazanacaklardır.

Bu temel bilgileri alan öğrencilerimiz 250 yataklı modern Tuzla’daki hastanemizde 4. Dönemden itibaren hasta ile bire bir temas edecekleri ve klinik bilgilerini alacakları stajlarına başlayacaklardır. Bu stajlar başta iç hastalıkları, cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum ile çocuk sağlığı ve hastalıkları olmak üzere değişik stajlardan oluşacaktır. Dönem 6 da ise öğrencilerimiz, Aile Hekimliği döneminde artık hasta ile iletişimin ve sağlık sorunlarının çözümlerinin sağlandığı 12 aylık dönemi tamamlayarak Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin yetenekli ve yeterli mezunları olarak ülkemizdeki hekim ordusuna katılacaklardır.

Genç Okan Tıp’lıların başarılı birer hekim olmaları dileklerimle.