Dekan Mesajı

MENU

Sevgili öğrencilerimiz,

2014-2015 Eğitim-öğretim yılı ile Okan Üniversitesi olarak farklı bir heyecanı ve gururu taşıyoruz. Üniversitemizin var olan fakültelerine bu yıl yeni 2 kardeş fakülte ekleniyor ve eğitime başlıyor. Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi.

Okan Üniversitesi’nin bulunduğu Tuzla Kampüsü’nde tıp eğitimine başlıyoruz. Bu eğitimi “Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Eğitim Kompleksi’nde” gerçekleştireceğiz. Her türlü tıbbi donanımın ve alt yapının eksiksiz yerine getirildiği bu mekanda ilk öğrencilerimiz temel bilimler eğitimlerini alacaklardır.

Bu eğitimde hücreden başlayarak organlara kadar uzanan bir süreçte insan vücudunun tümü Anatomi, Histoloji, Fizyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Biyoloji ve Genetik, Tıbbi Mikrobiyoloji derslerinin entegre olarak verildiği bir sistemde öğrencilerimize öğretilecektir. Bu temel bilgileri alan öğrencilerimiz 4. Dönemden itibaren hasta ile bire bir temas edecekleri ve klinik bilgilerini alacakları stajlarına başlayacaklardır. Bu stajlar başta iç hastalıkları, cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum ile çocuk sağlığı ve hastalıkları olmak üzere değişik stajlardan oluşacaktır. Dönem 6 da ise öğrencilerimiz, Aile Hekimliği döneminde ise artık hasta ile iletişimin ve sağlık sorunlarının çözümlerinin sağlandığı 12 aylık dönemi tamamlayarak Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ilk mezunları olarak ülkemizdeki hekim ordusuna katılacaklardır.

Genç Okan Tıp’lıların başarılı birer hekim olmaları dileklerimle.