Müdürden Mesaj

MENU

Sevgili arkadaşlar,

Tüm dünya ile paralel Türkiye’de de sağlık hizmetleri gün geçtikçe büyümektedir. Bu büyüme hem yapılan hizmetlerin çeşitliliği hem de açılan sağlık kuruluşlarının sayısı ile kendini göstermektedir. Doğaldır ki, sağlık kuruluşlarının sayısı arttıkça, sağlık personeli sayısına ihtiyaç da artmaktadır.

Ülkemizde sık sık ifade bulan hekim hemşire açığının bir benzeri de sağlık teknikerliği alanında yaşanmaktadır. Sağlık teknikeri sağlık ekibinin bir parçası olarak büyük önem arz etmektedir. Yapılan pek çok işlem alanında yetişmiş sağlık teknikerleri ile anlam bulmaktadır.

İstanbul Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz bu yıl 16 farklı alanda program yürütecektir. Bu programlarımızdan Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Diyaliz, İlk ve Acil Yardım, Odyometri, Optisyenlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri hem örgün hem de II. Öğretim, Çocuk Gelişimi, Elektronörofizyoloji, Nükleer Tıp Teknikleri, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Perfüzyon Teknikleri, Radyoterapi, Sağlık Kurumlan İşletmeciliği, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programlarımız ise örgün eğitim şeklinde eğitim sunmaktadır. Özel ve kamu hastaneleri ile yaptığımız anlaşmalar sonucu gerek İstanbul’da gerek başka illerdeki değişik hastanelerde öğrencilerimize staj ve uygulama imkânı sağlamaktayız.

Sağlık alanı iş bulma konusunda sıkıntısı olmayan nadir alanlardan biridir. Bu nedenle bu yıl sınava girecek aday öğrencilerimiz rahatlıkla iş bulacağı bu alanları çekinmeden yazabilirler. Ayrıca 2 yıllık bu programları bitirdiklerinde, programına göre hemşirelik, çocuk gelişimi, sağlık yönetimi, işletme gibi 4 yıllık lisans programlarına dikey geçiş yapabilme imkânımız da bulunmaktadır.

Bir arada olabilmek dileği ile,
Sevgilerimle,