Bölüm Başkanının Mesajı

MENU

Ülkemizde Yükseköğretim 21. yüzyılda yeniden yapılanma süreci geçirmektedir. Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümümüzde bu bağlamda küresel dünyanın gerçekleriyle uyumlu bir eğitim anlayışını sürdürürerek değişen dünya dinamiklerinden haberdar, akademik birikimi ve kişisel becerileri ile moda sektöründe basamakları başarı ile çıkmakabilecek, entelektüel bir gençlik yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Amacımız, uluslar arası sektörel platformlarda kendisini hem sözel hem kreatif anlamda ifade edebilecek, özgün yaratılar ortaya koyarak tasarımcı kimliğini geliştirmeyi başarmış moda tasarımcısı adayları yetiştirmektir.

Önde gelen moda tasarımcılarını yetiştirmiş deneyimli akademik kadro ve profesyonel teknik ekiple eğitim veren donanımlı 4 atölyede öğrenim gören öğrencilerimiz, Giyim Atölyesi, Baskı ve El Sanatları atölyeleri ile Dokuma Atölyesinde edindiği uygulama becerilerini eğitimleri sürecinde hayata geçirerek iş yaşamına hızlıca adapte olabilmektedir.

Bölüm eğitim programımız, zorunlu stajlarla öğrencilerimizin henüz mezun olmadan kariyer planlarını tanımlayabilmelerine, sektörel marka işbirlikleri ile moda tasarımı alanında başarı yakalayabilecekleri iş alanlarının farkındalığına varabilmelerine olanak tanımaktadır.