Haberler

İstanbul Okan Üniversitesi öğrencilerine çift diploma imkanı

19 Eylül 2020
Haberler

Pearson kalite denetiminden başarıyla geçen Üniversitemiz, Pearson onaylı ve İngiltere menşeli Uluslararası Sertifika (HNC-High National Certificate) ve Uluslararası Diploma (HND-High National Diploma) verme yetkisi kazanmış ilk Türk üniversitesidir.

HND önlisans ile lisans diplomaları arasında bir konuma sahip diploma niteliğinde olup, HND sahibi öğrencilerimiz istedikleri takdirde İngiltere ağırlıklı tüm AB, ABD ve Kanada gibi ülkelerdeki anlaşmalı üniversitelerde ilave 1 yıl daha okuyarak o üniversiteden de aynı alanda ikinci lisans diploması alma hakkına sahip olacaktır. HND ağırlıklı Mühendislik, İşletme ve Yönetim alanlarında geçerli olup Tıp, Diş Hekimliği ve Hukuk programlarında kullanılamamaktadır.

HND diploma belgesi belirlenecek programlarda lisans diplomaları ile birlikte talep eden öğrencilere verilecektir.

Ayrıca farklı ülkelerde eğitim alarak Uluslararası Diploma (HND- High National Diploma) sahibi olan öğrenciler de İÜniversitemizde karşılığı olan lisans programlarımıza kabul edilerek lisans eğitimlerini tamamlayıp diplomalarını alabileceklerdir.

HNC/HND akreditasyonu öğrencilerimize çift diploma imkanı sunmasının yanı sıra, İstanbul Okan Üniversitesi’nin Pearson eğitim çözümlerinin dünya çapındaki faaliyet alanlarında görünür olmasına ve uluslararası tanıtım alanlarının genişlemesine katkı sunacaktır.