İstanbul Okan Üniversitesi

OKAN'LI OLMAK

MENU

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu - Muhasebe ve Denetim

test1

Muhasebe ve Denetim
Salih Kuşçu

Merhaba ben Salih. Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Muhasebe ve Denetim Bölümü öğrencisiyim. Lisede aldığım eğitimi devam ettirmek istiyordum. Bir yandan da mezun olduktan sonra hemen iş dünyasına atılmak istediğim için iş olanakları yüksek olan bölümlere yöneldim. Muhasebe ve Denetim Bölümü mezunları işletmelerin muhasebe ve finans bölümlerinde, bağımsız denetim ve danışmanlık şirketlerinde, mali müşavirlik bürolarında, finans sektöründe yer alan bankalar, sigorta şirketleri, borsalar, sermaye piyasası aracı kuruluşlarının gerek muhasebe ve iç denetim bölümlerinde gerekse operasyon bölümlerinde çalışma şansına sahipler. Hem liseyi bu alanda okumuş olmam hem de bölümün mezunlarına sunduğu iş olanaklarının fazlalığı benim tercihimi netleştirdi.

Okan Üniversitesi’nin iş dünyasının içinden gelen akademik kadrosu, Kariyer Merkezinin sunduğu imkanlar, özellikle COOP uygulamaları sayesinde mezun olmadan yakalana iş fırsatları Okan’ı seçmemi sağladı.

Bölümde hem ulusal hem de uluslararası düzeyde muhasebe ve finans alanındaki gelişmeleri en güncel işlev ve kurallarıyla öğretmeyi hedefleyen eğitim programımız, seçkin ve uygulamacı eğitim kadrosuyla aranan meslek elemanları olarak yetiştiriliyoruz.

Üniversitemizde çok sayıda öğrenci topluluğu var. Bu toplulukların düzenlediği etkinliklerin hepsine yetişmek mümkün değil. Derslerden fırsat bulup katıldığım etkinlikler sayesinde kendimi geliştirebiliyorum.

Türkiye’de ilk defa bizim üniversitemizde gerçekleştirilen Girişimcilik Dersi sayesinde dünyaya çok farklı pencerelerden bakmayı öğrendim. Türkiye’nin yetiştirdiği çok önemli iş adamlarının hikayelerini kendilerinde dinledik. Önemli kazanımlar elde ettik.

Üniversiteye hazırlanan arkadaşlarım, tercihinizi yaparken öğrencilik yıllarınızda iş dünyasıyla bağlantı kurabileceğiniz üniversitelere öncelik verin.