İstanbul Okan Üniversitesi

OKAN'LI OLMAK

MENU

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu - Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü

test1

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
Çağla Altak

Merhaba ben Çağla. Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Hakla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Anadolu Meslek Lisesi’nde İletişim Bölümü’nden mezunum. İletişim alanında aldığım eğitimi üniversitede devam ettirmek istiyordum. İletişim her zaman kuvvetliydi, bu alanda başarılı olabileceğimi düşünüyordum. İletişim kurmayı, yeni insanlar tanımayı, tanıdığım insanları keşfetmeyi ve onlara başka şeylerden söz etmeyi ve onları dinlemeyi çok seviyorum. Seçebileceğim alanlar içinde halkla ilişkilerin daha fazla iş imkânı sağlayacağını düşündüğüm için bu alana yöneldim ama sadece halkla ilişkiler olmasın reklamcılığı da içine alsın istiyordum. Böylece içimdeki yaratıcılığı ortaya çıkarma şansı yakalayabilirdim.

Liseyi Yalova’da bitirdim. Okan Üniversitesi deniz ulaşımı sayesinde Yalova’ya çok yakın. Üniversiteleri araştırırken bu durum beni Okan’a yaklaştırdı. Akademik kadronun gücü, kampüsün olanakları, yurt imkanı, staj fırsatları tercihimi kesinleştirdi. Okan Üniversitesi’ne tam burslu olarak yerleştim. Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra kazandığıma çok sevindim ancak okul başlayana kadar çeşitli endişelerim oldu. Acaba nasıl bir öğrenci profiliyle karşılaşacaktım, ortam nasıl olacak gibi sorular havada uçuşuyordu. Okul açıldıktan sonra tüm bu endişelerim sona erdi. Hocalarımın yakın ilgisi ilk gün başladı ve hiç eksilmedi. Çok önemli iki şirkette staj yaptım, ikisini de bizzat hocalarımın aracılığıyla gerçekleştirdim.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde sektörün önde gelen kurumları ve başarılı yöneticileri ile birlikte olma, iş yaşamı ve kariyer olanaklarıyla ilgili fikir ve tecrübe edinme imkanlarına sahip oldum. Bu süreç içinde, iş hayatının her alanında kendine yer bulan ve önemi günden güne artan halkla ilişkiler ve reklamcılık çalışma alan ve koşullarını yaşayarak ve deneyimlerden faydalanarak öğrenme fırsatı elde ettim. İş yaşamına hazırlık programları ve staj olanaklarıyla, iş deneyimi kazandım. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanında ilerlerken, önceden beri aklımın bir yerinde olan Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde çift anadal yapmanın alternatifleri olan bir hayata sahip olmak için harika bir fırsat olacağını düşündüm. Bölüme ÇAP için başvurdum ve kabul aldım. Şu anda iki bölümü birlikte okuyorum.

Üniversite derslerin yanı sıra, kampüs hayatı da demek. Özellikle yurtta kaldığım dönemde edindiğim arkadaşlarım sayesinde çok renkli bir sosyal yaşamım var. HappyLife Programı sayesinde hem yüzme hem de halk oyunları dersleri aldım. İki derste de harika zaman geçirdim. Özellikle çok sevdiğim yüzmeyi ders olarak almak çok keyifliydi.

Üniversiteye hazırlanan arkadaşlarım, eğer doğru bir bölümü ve doğru bir üniversiteyi seçerseniz içinizde taşıdığınız tüm potansiyeli açığa çıkarabilirsiniz.