İstanbul Okan Üniversitesi

OKAN'LI OLMAK

MENU

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu - Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

test1

Yönetim Bilişim Sistemleri
Buse Beşiroğlu

Merhaba ben Buse. Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencisiyim. Meslek Lisesi’sinde Web Programlama Bölümü’nde okudum. Çocukluğumdan beri bilgisayara karşı çok ilgiliydim. Bu ilgim donanım elemanları yerine yazılım ile ilgiliydi. Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan alanlardan biri olduğu için bu bölümü tercih ettim.

Doğduğumdan beri İstanbul'da ailem ile yaşıyorum. Üniversite tercihimi yaparken kendi şehrimden ayrılmak istemedim. İstanbul'da bulunan üniversiteler arasından kampüsü beni en çok etkileyen üniversite Okan Üniversitesi olduğu için burayı tercih ettim. Tabii ablamın da Okan’da okuyor olması tercihimde etkili oldu. Üniversiteye geldiğim zaman bilgisayar ve yazılım konusunda bilgi sahibi olmama rağmen biraz çekindim diyebilirim. O zaman bu tedirginliğimi bölümümde bulunan hocalarımla da konuştum. Benimle saatlerce ilgilendiler ve korkularımı dindirdiler. Eğer bugün, yazılımı seven bir öğrenciysem hepsi hocalarım sayesinde. Onlara çok şey borçluyum.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden çift anadal yapıyorum. Bununla beraber Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden de yandal yapıyorum. Her zaman reklamcılıkla ilgilenmek, bir şeyler üretmek ilgimi çekti. Mühendislik ise kariyerim için beni bir adım ileri taşıyacak bir unvan. Okuduğum bölümleri çok seviyorum. Vize ve final haftaları biraz fazla yoğun olmam dışında hiçbir zorluk çekmiyorum. İnsan sevdiği yerde, istediği bölümü okurken neden zorlansın ki? Ben sadece önüme çıkan fırsatları değerlendiriyorum ve üniversitemin bana sunduklarından faydalanıyorum.

Okan Üniversitesi bir öğrencinin etkinlik anlamında asla eksiklik hissetmeyeceği bir üniversite. Burada en çok sevdiğim şeylerden biri, üniversitenin öğrenciye ait olması. Birçok etkinliğe katıldım ama beni asıl mutlu eden, benim istediğim etkinlikleri yapmam için üniversitemin bana destek olması. Şiiri çok seviyorum, üniversiteye ilk geldiğimde Şiir Kulübü kurdum. Bilişim ve Sosyal Medya Kulübüne katıldım. Etkinlikler yaptım. Birçok insanla tanıştım. Şimdi geriye baktığımda bu kazanımlarım da en az akademik yetkinliğim kadar önemli olduğunu görüyorum. Bir organizasyonun nasıl yapılacağını öğrendim. Baştan sona bir süreci yönetmek, ekip kurmak ve bu ekibi yönetmek, kurduğun ekip ile aile ruhu içerisinde çalışmak... Bunlar gerçekten paha biçilemez deneyimler.

Üniversiteye hazırlanan arkadaşlarım; severek, isteyerek okuyacağın bir bölümü ve üniversiteyi seçersen tüm zorlukların altından kolayca kalkabilirsin.