Duyurular

2018 Sözleşme Dönemi Erasmus Program Ülkeleri Hareketliliği Dil Sınavı

31 Ekim 2018

2018 Erasmus+ (2018 - 2019 bahar ve 2019 - 2020 güz dönemi) öğrenim ya da staj hareketliliğinden faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için 28 Kasım 2018 tarihinde İngilizce Yazılı Dil Sınavı yapılacaktır. Sınava katılmak isteyen tüm öğrencilerin, 30 Ekim - 26 Kasım 2018 tarihleri arasında kimoerasmus üzerinden online başvurularını tamamlamaları ve çıktısını Erasmus ofisine teslim etmeleri gerekmektedir. Online başvuru sırasında karşınıza çıkacak program kodlarından Erasmus+’ı seçmelisiniz. Başvurularda fotoğraf zorunludur.

İlk defa başvuruyorsanız “Erasmus değişim programına ön başvuru yapmak için tıklayınız.” bağlantısı üzerinden hesabınızı oluşturmanız ve ardından “Kullanıcı Adı” kısmına TC kimlik numarası, “şifre” için OIS sistemine giriş için kullandığınız şifreyi girerek başvurunuzda ilerlemeniz gerekmektedir.

Başvuru belgesi eksik olan öğrenciler dil sınavına katılamaz. Belge teslimi için son tarih 26 Kasım 2018 Pazartesi günü, mesai bitimidir.

Sınav Tuzla Kampüsündeki Yabancı Diller Koordinatörlüğü dersliklerinde olacaktır. Yazılı sınav derslikleri web sayfalarımız üzerinden ilan edilecektir.

Sınav tarihi ve saati: 28 Kasım 2018 Çarşamba saat 14:00

Sözlü sınav 30 Kasım 2018 tarihinde yapılacaktır. Sözlü sınava girmeyen öğrenciler otomatik olarak elenirler. Derslikler sınavdan önce web sayfamız üzerinden ilan edilecektir. (Sınava giren kişi sayısına bağlı olarak sözlü tarihleri güncellenip duyuru yapılacaktır.)

Sınava Katılım Koşulları:

  • İstanbul Okan Üniversitesi’nde tam zamanlı öğrenci olmak (Bu sebeple yandaldan başvuru yapılamaz) ve en az ikinci sınıf öğrencisi olmak
  • Genel not ortalamalarının lisans için en az 2.20, yüksek lisans ve doktora için 2.50 olması gerekmektedir.
  • Erasmus stajına son sınıf öğrencileri başvurabilir ve stajlarını mezuniyetlerinden itibaren 1(bir) yıl içinde tamamlayabilirler.