Duyurular

2018 ve 2019 Sözleşme Dönemleri Erasmus Program Ülkeleri (Avrupa) Hareketliliği

05 Eylül 2019

2018 ve 2019 proje dönemlerinde Erasmus+ öğrenim ya da staj hareketliliğinden faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için 7 Ekim 2019 tarihinde İngilizce Yazılı Dil Sınavı yapılacaktır. Sınava katılmak isteyen tüm öğrencilerin, 5 Eylül – 5 Ekim 2019 tarihleri arasında kimoerasmus üzerinden online başvuruyu tamamlamaları ve başvuru belgesinin çıktısını imzalayıp Erasmus ofisine teslim etmeleri gerekmektedir. Online başvuru sırasında karşınıza çıkacak program kodlarından Erasmus+’ı seçmelisiniz. Başvuruda fotoğraf yüklenmesi zorunludur.

İlk defa başvuruyorsanız “Erasmus değişim programına ön başvuru yapmak için tıklayınız.” bağlantısı üzerinden hesabınızı oluşturmanız ve ardından “Kullanıcı Adı” kısmına TC kimlik numarası, “şifre” için OIS sistemine giriş için kullandığınız şifreyi girerek başvurunuzda ilerlemeniz gerekmektedir.

Başvuru belgesi eksik olan öğrenciler dil sınavına katılamaz. Online başvuru içinson tarih 5 Ekim 2019, belge teslimi için son tarih 7 Ekim 2019 Pazartesi günüdür.

Sınav Tuzla Kampüsündeki Yabancı Diller Koordinatörlüğü dersliklerinde olacaktır. Yazılı sınav derslikleri web sayfalarımız üzerinden ilan edilecektir.

Sınav tarihi ve saati: 7 Ekim 2019 Pazartesi, saat 14:00

Sözlü sınav 9 ve 10 Ekim 2019 tarihlerinde yapılacaktır.Sözlü sınava girmeyen öğrenciler otomatik olarak elenirler. Derslikler sınavdan önce web sayfamız üzerinden ilan edilecektir. (Sınava giren kişi sayısına bağlı olarak sözlü tarihleri güncellenip duyuru yapılacaktır.)

Sınava Katılım Koşulları:

  • İstanbul Okan Üniversitesi’nde tam zamanlı öğrenci olmak (Bu sebeple yandaldan başvuru yapılamaz)
  • Genel not ortalamalarının lisans için en az 2.20, yüksek lisans ve doktora için 2.50 olması gerekmektedir.
  • Erasmus stajına son sınıf öğrencileri de başvurabilir ve stajlarını mezuniyetlerinden itibaren 1(bir) yıl içinde tamamlayabilirler.