Okan Üniversitesi

Abone Veri Tabanları

MENU


Elektronik Kaynaklara Kampüs Dışı Erişim

Elektronik Kaynakları Toplu Tarama Motoru

Tüm kaynaklarda(elektronik ve basılı) arayın
İntihal Veri TabanlarıBibliyografik Veri TabanlarıProQuest Tez Veri Tabanı & Press Reader Gazete - Dergi Veri TabanıYeni (2018) Abone Veri Tabanları

Diş Hekimliği ve Maksillo Fasial konu alanlarında dünyanın önde gelen içerik üreticilerinden biri olarak kabul edilen Quintessence Yayınevi’ne ait 15 adet Elektronik Dergi

Nature + Nature Methods + Nature Protocols (46 dergi):

1869 yılında yayınlanmış, multi-disipliner alanda en önde gelen, haftalık, uluslararası bilimsel bir dergidir ve ‘’Nature Journals All ‘’ Dergi Koleksiyonu’nun merkezinde yer almaktadır. Nature Journals All Dergi Koleksiyonu klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında, isminde ‘‘Nature‘‘ ibaresi geçen diğer yayınlar ile genişlemiş ve toplamda 46 dergiye ulaşmıştır. Nature Protocols ve Nature Methods yayınları da bu grupta yer almaktadır. Nature Journals Dünya’nın en yüksek etki faktörüne sahip dergi paketidir. Abonelik ile birlikte 2007 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanır. Abonelik yapılan yıla ve bir önceki yıla arşiv haklarıyla beraber erişim verilir. Erişim Nature.Com web sitesi üzerinden sağlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Academic Journals (40 dergi):

Nature Dergi Grubu tarafından isminde ‘’Nature‘‘ ibaresi geçmeyen ve bir paralel segmentte yayın hayatına devam eden ‘’Academic Journals All’’ koleksiyonu oluşturulmuştur. Klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 40 dergi içermektedir. Bu koleksiyon , bir çok önde gelen akademik dernek/kuruluş ortaklıkları ile beraber yönetilmekte ve genişlemektedir. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. Erişim Nature.Com web sitesi üzerinden sağlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Palgrave Macmillan Journals (47 dergi):

Nature Dergi Grubu’nun ’’PMJ All’’ dergi paketini oluşturmaktadır. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk alanlarında yayın yapan 47 dergiden oluşmaktadır. 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanmaktadır. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. Erişim SpringerLink platformu üzerinden sağlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Mühendislik Kitapları
Springer Nature 2017 e-kitap koleksiyonun 982 e-kitaptan oluşan ‘Mühendislik’ konu koleksiyonu


Wiley Online Library 1997’den günümüze yaklaşık 1.485 dergiye ve yaklaşık 125 açık erişim dergiye tam metin erişim imkanı vermektedir.Abone Olunan Koleksiyonlar:

Medicine
Biology
Neuroscience

Tıp - Biyoloji ve Nörobilim -Dünyanın dört bir yanından yapılan bilimsel araştırmalar hakemler tarafından seçilmekte ve teker teker filme alınmaktadır. 4000+ video makale ile bilim insanlarına farklı bir açıdan ışık tutan JoVE yayınevinin Biyoloji (Biology), Tıp (Medicine) ve Nörobilim (Neuroscience) koleksiyonlarına abonelik gerçekleştirilmiştir.


Konservatuvar -MEDICI.TV | EDU Barok'tan Modern'e, klasik müziğin en iyi örneklerinden oluşan 3000'den fazla konser, opera, bale, belgesel, arşiv belgeleri, besteci ve sanatçıların portreleri ve eğitim videolarına sınırsız erişim sunar.


İnşaat Mühendisliği - ICE Virtual Library, inşaat mühendisliği ve ilgili konu alanlarında, Thomas Telford Publishers ve The Institution of Civil Engineers tarafından yayımlanan toplamda 29 dergi ve tutanağa 1836'dan günümüze erişim sağlayan bir koleksiyondur.

Uluslararası İlişkiler - 1988 yılından günümüze kadar uzanan ve aylık olarak güncellenen dergiler, kitaplar, politika özetleri, önde gelen akademisyenlerin hazırladığı vaka calışmalarını, Economist Intelligent Unit tarafından hazırlanan ülke raporlarını ve öğrencilerin uluslararası ilişkiler konu alanındaki çalışmalara yatkınlık kazanmalarına yardımcı ders materyallerini kapsayan bir koleksiyona erişim vermektedir. Toplamda an itibariyle 35,379 başlığa 1988 yılından günümüze erişim sağlamaktadır.

İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi - 125’den fazla gelişmekte olan ülkeyi kapsayan Şirket, Sektör, M&A, ve Ülke Makroekonomik bilgisi ve çok kaynaklı haber sağlayan EMIS (Emerging Market Information Service) veri tabanı.İdealonline Süreli Yayın Veritabanı

Tüm Disiplinler MevcutKitap Veri Tabanları

Kitap: Tıp Fakültesi

Türkçe Kitap: Tıp Fakültesi

Türkçe Kitap: Tüm Disiplinler Mevcut

Dergi Veri Tabanları

Tıp ve Diş Hekimliği

CELL PRESS TIP DERGİLERİ
Dergilere Science Direct Üzerinden de Erişebilirsiniz
www.elsevier.com

Tıp Fakültesi

Tıp ve Diş Hekimliği

Tıp ve Diş Hekimliği

Hukuk

Hukuk

Mühendislik

Tüm Disiplinler Mevcut
Cambridge Journals Online

Core Admin Userguide
Core End User Userguide
CJO 2017 Full Package

Tüm Disiplinler Mevcut
Jstorveri tabanında sadece dergilere aboneyiz.
Kitaplara erişim yoktur.
Veri tabanı hakkında bilgi için tıklayınız.
Kullanım kılavuzu için tıklayınız.

Tüm Disiplinler Mevcut

Tüm Disiplinler Mevcut

Tüm Disiplinler Mevcut

Türkçe: Tüm Disiplinler Mevcut