Müdürün Yazısı

MENU

İstanbul Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, sağlık bilimleri alanında topluma ve bilime katkı yapacak, insanlar yetiştirmek hedefindedir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi altında açılan ‘Hemşirelik’, ‘Beslenme ve Diyetetik’, ‘Sağlık Yönetimi’, ‘Fizyoterapi ve Rehabilitasyon’, ‘Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’, ‘Sağlıkta Kalite Yönetimi’, alanlarında yüksek lisans ve ‘Sağlık Yönetimi’, ‘Beslenme ve Diyetetik’ ve ‘Hemşirelik’ alanlarında doktora programları ile yola çıktık.

Diş Hekimliği ve Tıp Fakültelerinin altında açılan lisansüstü programları ile bilime ışık tutmaya devam ediyoruz. Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi, Estetik Restoratif Diş Tedavisi alanlarında yüksek lisans ve Ortodonti, Endodonti alanlarında doktora programları ile karşınızdayız.

Spor fizyoloji yüksek lisans programı ile Beden Eğitimi ve Spor Mezunu öğrencilerimizin bilgi açığını kapatmak ve spor camiasına alanında yetkin insanlar kazandırmak, bilimsel bakışı aktarmak çabasındayız.

Akademik yaşamın temeli olan bilimsel düşünmeyi ilke edinmiş, merak eden, araştıran, özgür düşünen, yaratıcı, alanında yetkin, etik değerlere bağlı, bilimsel bilgi üreten, tartışan, ürettiği bilimsel bilgileri topluma sunan, toplumla barışık, önyargısız bilim insanları yetiştirmek için çalışıyoruz.

Yüksek lisans ve doktora öğrencilerimize bilim yolculuğunda tutku, azim, sabır ve başarı dilerim.