Sivil Toplum Günleri

MENU

Galeri

İstanbul Okan Üniversitesi I. Sivil Toplum Günleri
İstanbul Okan Üniversitesi Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi ev sahipliğinde I. Sivil Toplum Günleri’nde buluşuyoruz.

Merkez olarak en temel vizyonlarımızdan bir tanesi öğrencilerimizin sosyal sorumluluk bilinç ve farkındalıklarına katkı yapmaktır. Bu bağlamda çeşitli fırsatlar yaratıp öğrencilerimizi sivil toplum ile buluşturuyoruz. Bunlardan bir tanesi ise bu yıl birincisini organize ettiğimiz Sivil Toplum Günleri.

Bu günün en büyük çıktısı ise öğrencilerimizin hem sosyal girişimciler ve bu alanda Türkiye’nin öncü kişi ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarını hem paneller hem de atölye çalışmaları ile öğrencilerimizle buluşturuyor olmamız.

18 – 19 Nisan’da Tuzla Kampüsü’nde gerçekleşecek etkinliğimizin programı aşağıdaki gibidir;

18 Nisan, Çarşamba
Panel: Sosyal girişimcilik, sosyal sorumluluk, gönüllülük kavramları nerelerde buluşuyor, nerelerde ayrışıyorlar? Alandaki iyi örnekler neler? gibi konu başlıklarını tartışacağız.
Moderatör: Doç. Dr. Ezgi Yıldırım Saatçi, İstanbul Okan Üniversitesi Sosyal Girişimcilik Merkezi Müdürü

Panel Katılımcıları:

  • Aybike Oğuz, Robert Kolej Sosyal Girişimcilik Kulübü Danışmanı
  • Çağrı Küpeli, eğitmenpanda Kurucu Ortağı
  • Emre Keskin, eğitmenpanda Kurucu Ortağı
  • İstem Akalp, Ashoka Türkiye Sosyal Girişimcilik Programları

Yer: Mevlana Konferans Salonu
Saat: 13.00 – 15.00

19 Nisan, Perşembe
Atölye: Ekolojik Okur Yazarlık Atölyesi, TEMA Vakfı tarafından verilecek olan atölyede, ekolojik okur yazarlık atölyesinde hem çevre ile ilgili temel bilgileri edinip hem de ekoloji kavramının temeline ineceğiz.
Yer: İİBYF, 301
Saat: 13.00 – 14.30