Bilgisayar Programcılığı

MENU


Bölümün amacı; piyasanın ihtiyaç duyduğu analitik düşünen, yaratıcı, karar verip uygulayabilen, hem bireysel hem de takım çalışmasına uyumlu, girişimci ve liderlik vasıflarını barındıran, problemlerin analizini yapıp çözebilen, sorgulayan, araştırmacı ruhlu, sorumluluk alabilen, güvenilir, bilgisayar yazılım ve donanım alanındaki teknolojilerde bilgi sahibi mezunlar vermektir. Mezunlarımız, işletim sistemleri konularında yetkin, bilgisayar ağ mimarileri, multi-medya masa üstü yayıncılık teknolojileri, desktop ve web tabanlı uygulamalar geliştirme vb. konularda deneyimli, veritabanı mimarilerini ve uygulamalarını bilen uzmanlar olarak yetişmektedir.

Mezun olan öğrencilerimiz, kamu sektörü ve özel sektörde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların bilgi işlem merkezlerinde görev alabilirler.

Bilgisayar teknolojisi iş hayatında, günümüzde hiçbir sektörün vazgeçemeyeceği ve görmezden gelemeyeceği fırsatlar sunmaktadır. Bilgisayar yazılımlarının kullanımı ve geliştirilmesi bugün, sadece bilgisayar konusunda uzmanlaşan değil diğer alanlara yönelecek olan iş gücünün de başlıca gereksinim duyduğu bilgilerden biridir. Bilgisayar programcılığı İngilizce bölüm mezunlarımız, diplomalarını aldıklarında masa üstü yayıncılık, bazı finans ve muhasebe programları, internet sayfaları geliştirme, bilgisayar ağları kurulması ile yönetimi ve veri tabanları yöneticiliği konusunda yetkin elemanlar olarak iş gücü piyasasına çıkacaklardır. Ayrıca öğrencilerimize 1 yıl boyunca verilen hazırlık programı ve 2 yıllık ders dönemi boyunca İngilizce yapılan derslerimiz, her geçen gün bir yeniliğin yaşandığı bilgisayar programcılığı alanında mezunlarımızın yeni gelişmelere daha kolay adapte olmasını sağlayacaktır. Mezunlarımız hizmet sektöründe teknoloji sorumlusu ve teknik yönetici asistanı gibi pozisyonlarda rahatlıkla iş bulabilmektedirler.

Programın amacı bilgisayar teknolojileriyle ilgili problemleri tanımlama, analiz ve çözme kabiliyetine sahip ve öğrendiklerini en iyi şekilde uygulamayı hedefleyen; mesleki, ahlaki ve sosyal sorumluluklarını bilen; insana, topluma saygılı teknikerler yetiştirmektir.


Eğitim Süresi: 2 Yıl

Puan Türü: TYT

İngilizce Hazırlık: İsteğe Bağlı

Program Türü: Örgün Öğretim

Eğitim Türü: 3+1 Üniversite-Sektör İş Birliği Mesleki Eğitim Müfredatı

Eğitim Kampüsü: Tuzla Kampüsü

2021-2022 Akademik Yılı Ders müfredatını görüntülemek için tıklayınız.

Program Danışmanı