Mobil Teknolojileri

MENU

Son yıllarda elektronik, bilgisayar ve kontrol sistemlerinde çok hızlı gelişmeler yaşanmaktadır. Bunun sonucu olarak, hemen hemen bütün alanlarda bilgisayar kontrollü sistemler yaygınlaşmıştır. Günümüzde sadece mekanik olarak çalışan sistemler yok denecek kadar azdır. Tasarımda, üretimde, bakım ve onarımda yapay zeka tekniklerinin uygulamasına geçilmiştir. Dolayısıyla gelişmiş ürünlerin tasarımı, üretimi, bakım ve onarımı bir tek konu olmaktan çıkmıştır. Mekanik, elektrik ve elektronik, kontrol ve otomasyon, bilgisayar teknolojilerinin birlikte kullanılması bir zorunluluk halini almıştır.

Mobil Teknolojileri programımızın amacı, web dünyasındaki yeni teknolojileri takip edebilen, mobil cihaz platformları üzerinde güncel yazılım dillerini kullanabilen, mobil cihazlar için uygulama geliştirebilen ve uygulamalarını uygulama marketlerinde yayınlayabilen, mobil teknolojileri konusunda bilgi sahibi, öğrenmeye açık, araştırmacı, yenilikçi yaklaşımlar gösterebilen, takım çalışması yapabilen, mobil teknolojileriyle ilgili konularda problem çözmeyi seven ve teknik dokümanları okuma düzeyinde İngilizce bilgisine sahip olan bireyler yetiştirmektir.

Programın amacı mobil teknolojileriyle ilgili problemleri tanımlama, analiz ve çözme kabiliyetine sahip ve öğrendiklerini en iyi şekilde uygulamayı hedefleyen; mesleki, ahlaki ve sosyal sorumluluklarını bilen; insana, topluma saygılı teknikerler yetiştirmektir.

Bu programdan mezun olan öğrencilerimiz, mobil platform uygulama geliştiricisi, mobil uygulama geliştiricisi ya da yazılım geliştirme uzmanı olarak kamu / özel sektörde faaliyet gösteren bilişim sektörüyle ilgili tüm firmalarda görev alabilirler.

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Puan Türü: TYT

İngilizce Hazırlık: İsteğe Bağlı

Program Türü: Örgün Öğretim

Eğitim Türü: 3+1 Üniversite-Sektör İş Birliği Mesleki Eğitim Müfredatı

Eğitim Kampüsü: Tuzla Kampüsü

Program DanışmanıÖğr. Gör. Alper Çeltikçi

  • Ofis Bilgisi: Tuzla Kampüsü C Blok Giriş Katı C118

Lisans: İstanbul Üniversitesi

Lisans: Anadolu Üniversitesi

Yüksek Lisans: İstanbul Okan Üniversitesi

Doktora: İstanbul Gedik Üniversitesi (Devam Ediyor)

Araştırma Konuları : Kaya Mühendisliği yapılarında Delme ve Patlatma, Madenlerde İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı , Kaya Mekaniği ve Tahkimat, Yapı ve Malzemeleri, Risk Yönetimi, Katı Cisimler Mekaniği, Bilgisayar Sistem Yapısı ve Donanımı, Bilgisayar Yazılımı, Veri Tabanları

Danışma Komitesi

  • Prof. Dr. Tevfik AKGÜN, İstanbul Okan Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği
  • Dr. Öğr. Üyesi Fazlı YILDIRIM, İstanbul Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi
  • Sezer YEŞİLTAŞ, Turkcell Mobil Ürün / Servisler Geliştirme Yöneticisi
  • Ali KATKAR, Netaş, Yazılım Bölümü
  • Mustafa ŞENGÜL, Garanti Bankası, Yazılım Bölümü
  • Sarper AYDEMIR, Şişecam, IT Operasyon Sorumlusu
  • Dr. Batuhan KOCAOĞLU, İnka Yapı Bağlantı Elemanları / ERP Sorumlusu
  • Erhan YILDIRIM, Yazılım Mühendisi