Duyurular

Seyreltilmiş Hibrit Eğitim Modeli

29 Eylül 2020

Sevgili Öğrencilerimiz;
2020-2021 Akademik Yılı Güz Döneminde COVID-19 tedbirleri kapsamında Seyreltilmiş Hibrit Eğitim modeli ile eğitim yapacağız. Hibrit Eğitim Modelinde üç tip ders kategorisi oluşturulmuştur.

Online Ders: Teorik derslerimizin tamamına yakın büyük çoğunluğu O’Learn öğrenme platformumuz üzerinden yapılacaktır. Fakülte ve bölüm bazlı farklılık göstermekle birlikte Üniversite genelinde online dersler tüm derslerin %68’idir. Mühendislik Fakültemizde derslerimizin %70’i Online Derslerdir.

O’Learn öğrenme platformu için tıklayınız.

Hibrit Ders: 14 haftalık dersin belirli haftaları online, belirli haftaları ise yüz yüze uygulamalı olarak yapılacak olan derse, Hibrit Ders denir. Uygulama, laboratuvar, sunum, proje takdimi, simülasyon, örnek olay veya dava çözümleme dersleri yüz yüze yapılacaktır. Bunların kaçar hafta yapılacağı ve hangi haftalar yapılacağı ilgili dersin öğretim elemanının takdirinde olup ders izlencesinde açıkça tanımlanacaktır. Bu ders hem O’Learn ile sanal sınıf dahil tüm araçları ile yapılacakken, aynı zamanda da bazı haftalar kampüste ve/veya hastanelerimizde yapılacaktır. Bu tür derslerimiz üniversite genelinde yaklaşık %8’dir. Mühendislik Fakültemizde derslerimizin %30’u Hibrit Derslerdir.

Yüz Yüze Ders:Mühendislik Fakültemizde 2020 Güz döneminde Yüz Yüze Ders verilmeyecektir. Dersin tamamı uygulama içeriyorsa bu tür dersleri yüz yüze kampüste ve/veya hastanelerimizde yapacağız. Ağırlıklı olarak Tıp, Diş Hekimliği, Sanat Tasarım ve Mimarlık ve Uygulamalı Bilimler Fakültelerimiz ile SHMYO bölüm ve programlarımızda uygulanacaktır. Bu derslere ilişkin uygulama detayları ders izlencesi aracılığıyla ilgili öğrencilerimizle paylaşılacaktır. Bu derslerin Üniversite ortalaması yaklaşık olarak %24'dür. Servis, idari hususlar ve sağlık tedbirlerine ilişkin açıklama Genel Sekreterliğimizce yapılacaktır.

Ülkesinde bulunup İstanbul’a gelemeyecek uluslararası öğrencilerimiz ve salgın hastalık koşulları nedeniyle Tuzla yerleşkemize gelemeyecek öğrencilerimizin 2020 Güz döneminde tüm kredi yüklerini Online derslerle tamamlamalarına olanak sağlamak üzere, Üniversite Senatomuz, önkoşulsuz derslerin bu akademik yılda üst dönemlerden alınabilmesine izin vermiş bulunmaktadır. Bu şekilde Hibrit derslerden bu dönem almadıklarını öğrencilerimiz sonraki dönemlerde tamamlayabileceklerdir.

Tüm öğrencilerimize, akademisyenlerimize ve personelimize 2020 Güz döneminde sağlık ve başarı diliyoruz.