Haberler

20. Yaşımızı Usta Sanatçı Fazıl Say İle Kutladık!

18 Ekim 2019

1999 yılında 85 öğrenciyle başladığı eğitim yolculuğunu 26 bin öğrenci ile sürdüren ve Türk yükseköğretimine ilkleri kazandıran İstanbul Okan Üniversitesi 20’nci yılını Fazıl Say konseri ile kutladı.

20’nci yılımızda dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ı kampüsümüzde ağırladık. Say’ın 17 Ekim 2019 Perşembe günü Bekir Okan, Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdiği piyano resitaline öğrencilerimiz ve çalışanlarımız katıldı.

“Yükseköğrenimdeki 20. yılımızda 26 bin öğrenciye ulaştık. 35 bine yakın mezunumuzu iş hayatına uğurladık” diyen Mütevelli Heyet Başkanımız Bekir Okan açılış konuşmasını “Biz İstanbul Okan Üniversitesi olarak öğrencilerimizi dünya vatandaşı olacak, dünyanın her yerinde iş bulacak şekilde eğitmenin yanı sıra onların sanatla, sporla da iç içe olmasını istiyoruz. Bu yüzden her yıl geleneksel olarak Spor Ödülleri ve Yılın En’leri Ödülleri’ni veriyoruz. Kültür ve sanata verdiğimiz değer kapsamında, Kampüsümüz içinde bulunan Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezimiz İstanbul’un ikinci büyük salonuna ev sahipliği yapıyor. Ve ne mutlu ki bu salonda bu akşam dünyaca ünlü bestecimiz ve piyanistimiz Fazıl Say bizlerle. 20. yıl konserimizi onun vermesi bizim için gurur kaynağı. Kendisine teşekkür ediyor ve üniversitemize daha nice başarılı 20 yıllar diliyorum” sözleriyle tamamladı.

“İstanbul Okan Üniversitesi Türkiye’nin eğitim haritasında çok önemli bir yer tutuyor”

Fazıl Say’a konserin ardından Tema sertifikasını ve plaketini Mütevelli Heyet Başkanımız Bekir Okan takdim etti. Fazıl Say “Bu muazzam üniversitede olmak beni çok mutlu etti. Üniversiteyi kuran Sayın Bekir Okan’a teşekkür ederim. İstanbul Okan Üniversitesi Türkiye’nin eğitim haritasında çok önemli bir yer tutuyor hepimiz için. Benim için de öyle” dedi.

Galeri