Haberler

7000 öğrencimiz mezuniyet sevinci yaşadı

04 Haziran 2018

Kurulduğu 1999’dan bugüne Türk yükseköğrenim hayatında ilklerin öncüsü olan İstanbul Okan Üniversitesi, 2017-2018 Akademik Yılı’nda 7000 mezun verdi. Tuzla Kampüsümüzde 2 Haziran 2018 Cumartesi günü düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan Mütevelli Heyet Başkanımız Bekir Okan, “19 yılda gerçekleştirdiğimiz ilkler, dünya ölçeğindeki kampüsümüz, kadrolarımız, mezunlarımız ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Törende toplam 7000 öğrencimiz mezuniyet sevinci yaşadı.

Törende mezunlara ve ailelerine seslenen Mütevelli Heyet Başkanımız Bekir Okan, “Türkiye’nin ilk “Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Eğitim Kompleksi”ni hayata geçiren üniversite olarak son dönemde sağlık alanında eğitim gören öğrencilerimize staj imkanı veren atılımlar yaptık. Tuzla’da önce Okan Hastanesi’ni sonra Diş Hekimliği Fakültemizin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni açtık” dedi.

Dünya üniversitesi olma vizyonunun gereksinimlerini yerine getirdiklerini belirten Okan, “İngilizcenin yanı sıra Çince, Rusça ve Arapça gibi iş dünyasındaki önemi her geçen gün daha da artan yabancı dil eğitimleriyle birlikte en az 2 yabancı dil bilen öğrenciler yetiştiriyoruz. Ayrıca Miami’de kurduğumuz Okan International University ile öğrencilerimize İngilizce hazırlığı vatanında öğrenme imkanı veriyoruz” diye konuştu. Okan Üniversitesi'nin Türkiye'de Girişimcilik Dersi veren ilk üniversite olmasına da dikkat çekti.

Rektörümüz Prof. Dr. Şule Kut ise 19. yılda 26 bin öğrenciye ulaştıklarını söyledi ve mezun öğrencileri tek tek kutladı. Konuşmaların ardından mezuniyet meşalesinin devir teslimi gerçekleştirildi. Tören, mezun öğrencilerin mezuniyet yeminini hep bir ağızdan okuyup keplerini havaya atmasıyla sona erdi.

Mütevelli Heyet Başkanımız Bekir Okan’ın Mezuniyet Töreni konuşması için tıklayınız.

Galeri