Haberler

Üniversitemizden gelecek çalıştayı

16 Ekim 2017

18. yılında 29 bin öğrenciye ulaşan Üniversitemiz, Türkiye’deki üniversiteler arasında bir ilke imza atarak başlattığı “Uzgörü Çalıştayları”nın dördüncüsünü Antalya’da düzenledi. Kemer Marco Polo Otel’de yapılan “Uzgörü Çalıştayı”na katılan 350 kişilik akademik ve idari çalışanımız, tüm gün süren çalıştayda eğitimin geleceğini tartıştı.

“Geleceğim Okan” üst başlığıyla gerçekleştirilen Uzgörü Çalıştayı’nda akademisyenlerin öğrenci, veli ve sektör paydaşlarının bakış açıları ile tartışmalarına yardımcı olması için rol oynama-canlandırma tekniği kullanıldı. Çalıştayda eğitim kalitesinde mükemmeliyeti yakalamak, girişimciliği ve yenilikçiliği benimseyen öncü bir üniversite olmanın gereği olarak üniversite-sanayi işbirliğini devam ettirmek, Arge ve teknoloji tabanlı projelerin devamlılığı, uluslararasılaşma konusunda kat edilen başarıların devamı, toplumsal farkındalığın üniversite öğrencilerine aşılanması, eğitim teknolojileri alanında yapılan yatırımların yaygınlaştırılması gibi konular ele alındı. Farklı disiplinlerden akademisyenlerimizin katılımı ile düzenlenen çalıştayda, hem Üniversitemizin geleceğine hem de ülkemizin geleceğine ışık tutacak sonuçlar elde edildi.

Çalıştay başlamadan önce Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Uğur Batı “Beyin Aslında Şaşırtıcı Bir Motivasyon Aracıdır” başlıklı konuşmasını yaptı.

“Türkiye’deki üniversiteler arasında bir ilk”

Çalıştayın açılışında bir konuşma yapan Mütevelli Heyet Başkanımız Bekir Okan, projenin Türkiye’deki üniversiteler arasında bir ilk olduğunu belirterek, “Burada takım çalışmasının en iyi örneklerinden birisini ortaya koyuyoruz. Üniversitemizin geleceği açısından çok önemli bir çalışma olduğunu ve üniversitemizi daha da ileriye götüreceğini düşünüyorum. Gelecek teması bizim için önemli. Bu kapsamda Bahar Dönemi’nde seçmeli ders olarak Fütüristler Derneği ile Fütürizm Dersi’ni başlatıyoruz” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Şule Kut da “Okan Üniversitesi’nin geleceğini birlikte inşa etmek üzere başlattığımız uzgörü çalışması Üniversitemizi geleceğe daha sağlam adımlarla taşıyacaktır “ diye konuştu.

Çalıştayın moderatörlüğünü yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Güner Gürsoy, Uzgörü 2016 çalışmasında elde edilen bulgular ışığında üniversitenin stratejik planının hazırlandığını söyleyerek bu yılki çalıştayda stratejik hedeflere gidecek yolların tartışıldığını ifade etti.

Geniş katılımlı Uzgörü Çalıştayı’nda sadece Okan Üniversitesi’nin değil, aynı zamanda Türk eğitim sektörünün geleceğini yakından ilgilendiren konularda yaratıcı çözüm önerileri tartışılarak yol haritaları belirlendi.

Galeri