Duyurular

2020 Sözleşme Dönemi Erasmus+ Dil Sınavı Sonuçları

01 Mart 2022

Sevgili Öğrenciler ve İstanbul Okan Üniversitesi çalışanlarımız,

14-15 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirilen, Erasmus+ Dil Sınavı Sonuçları aşağıda açıklanmıştır. Sınav sonucuna itiraz etmek isteyen adaylarımız 03.03.2022 Saat 12:00 (öğlen) tarihine kadar itiraz dilekçelerini erasmus@okan.edu.tradresine göndermelidir.

Sonuçları görüntülemek için tıklayınız

SONRAKİ SÜREÇ HAKKIDA:
Erasmus bütçesi sınırlamaları göz önüne alınarak azami sayıda öğrenci ve personel hareketliliği sağlanması öngörülmüştür. Önümüzdeki hafta içerisinde Erasmus dil sınavı ortalaması minimum 60 olan adayların puanları ortalamaları ile hesaba katılarak kazananlar belirlenecektir. ( Genel Not Ortalaması: %50, Dil Sınavı Sonucu: %50 şeklinde hesaplanacaktır. ) Nihai kazananlar Fakülte bazıda sıralamaya sokulacaklar ve Erasmus Koordinatörlüğü tarafından onay listesi hazırlanacaktır. Bundan sonra Erasmus Nihai Puan Sonuçlarının duyurusu Okan Erasmus web sayfasında yapılacaktır.

Hareketliliğe katılacak personellerimizin direk Okan Erasmus Koordinatörlüğü ile irtibata geçmelerini rica ederiz (dahili 2191 veya erasmus@okan.edu.tr)

Nihai Listeler açıklandıktan sonra kazanıp öğrenim hareketliliğine katılacak öğrencilerimiz Üniversite Tercih Dilekçelerini ilan edilecek tarihine kadar bize onaylı bir şekilde erasmus@okan.edu.tr adresimize mail olarak göndermelidirler.

Yabancı dil sınavına girmiş olan ancak başka bir geçerli dil puanını kullanmak isteyen adaylar, sistemden ilgili dil puanı seçeneğini ve puanını girmelidirler. Ayrıca bu puanı gösteren belgelerini, başvuru belgelerine (sistemdeki dosyalar bölümüne bir kopyasını yüklemek suretiyle) eklemelidirler ve erasmus@okan.edu.tr adresimize mail olarak göndermelidirler.

Akademik başarı ve yabancı dil sonucu ortalamasına ilave olarak; aynı öğrenim kademesi içerisinde daha önce Erasmus+ kapsamında yükseköğrenim öğrenci veya staj hareketliliğinden yararlanmış öğrencilerin akademik başarı ve yabancı dil puanı toplamı hesaplanırken, daha önce yararlanılan her bir faaliyet için (öğrenim-staj ayrımı yapılmaksızın) 10’ar puan azaltma uygulanır.

Hareketlilik başvurularını değerlendirmede kullanılacak değerlendirme ölçütleri ve ağırlıklı puanlar şunlardır:

Ölçüt

Ağırlıklı Puan

Akademik başarı düzeyi

50%

Dil seviyesi

50%

Şehit ve gazi çocuklarına

+15 puan

Engelli öğrencilere (engelliliğin belgelenmesi kaydıyla)

+10 puan

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında haklarında korunma, bakım veya barınma kararı alınmış öğrencilere

+10 puan

Daha önce yararlanma (hibeli veya hibesiz)

-10 puan

Vatandaşı olunan ülkede hareketliliğe katılma

-10 puan

Hareketliliğe seçilen öğrenciler için: Yükseköğretim kurumu tarafından hareketlilikle ilgili olarak düzenlenen toplantılara/eğitimlere mazeretsiz katılmama (öğrencinin Erasmus’a tekrar başvurması halinde uygulanır)

-5 puan

Dil sınavına gireceğini beyan edip mazeretsiz girmeme ( öğrencinin Erasmus’a tekrar başvurması halinde uygulanır

-5 puan

NOT: Anlaşmalı Üniversiteler ve Kontenjanlarını Erasmus web sayfamızdan ‘’ İkili Anlaşmalar ‘’ kısmından kontrol edebilir bölüm/Fakülte koordinatörlerinizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Tercihte bulunmadan önce okullar ve eğitim dilleri hakkında bilgi edinmeniz önemlidir.

1. Bölümünüzün anlaşmalı olduğu üniversitelerin listelerine, eğitim dillerine ve kontenjanlarına aşağıdaki linkten ‘’ İkili Anlaşmalar ‘’ tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2. Erasmus öğrencilerine yurtdışında geçirdikleri öğrenim süreleri için verilecek aylık maddi destek miktarlarına aşağıdaki linkten; staj hareketliliğine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

3. Aşağıdaki linkte Erasmus+ Bölüm Koordinatörlerimizin listesi bulunmaktadır.

Başarılar dileriz,