Duyurular

2018 ve 2019 Sözleşme Dönemleri için Erasmus+ Program Ülkeleri Hareketliliği Yazılı Dil Sınavı Tarihi

18 Eylül 2020

Değerli Öğrencilerimiz ve Personelimiz,
Erasmus+ öğrenim ya da staj hareketliliğinden yararlanmak isteyen öğrencilerimiz ve İstanbul Okan Üniversitesi çalışanlarımız için, 19 Ekim 2020 tarihinde Online İngilizce Yazılı Dil Sınavı yapılacaktır.

2020-2021 Akademik Yılı kapsamında hareketliliğe Bahar Dönemi’nde ve yaz dönemi stajına katılmak isteyen tüm öğrencilerimiz bu çağrıda başvurularını gerçekleştirmelidir.

19 Ekim 2020 tarihinde Online İngilizce Yazılı Dil Sınavına katılmak isteyen öğrencilerimiz ve çalışanlarımız başvurularını 18 Eylül 2020-14 Ekim 2020 arasında online sistem üzerinden tamamlamalıdırlar. Sınava katılmak isteyen tüm öğrencilerin ve çalışanlarımızın, kimoerasmus üzerinden online başvurularını tamamlamaları ve Başvuru Belgelerinin imzalı çıktısını erasmus@okan.edu.tr adresine mail atmaları gerekmektedir.

Yazılı ve sözlü sınavımız Üniversitemizin O’Learn Blackboard sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Son başvuru tarihi 14 Ekim 2020, Çarşamba (Türkiye Saati ile) 23:55 olacaktır. Online başvurular tamamladıktan sonra online sınava giriş ile ilgili duyuru Erasmus web sayfamızdan yapılacaktır. Erasmus yazılı sınavından sonra yapılacak olan sözlü sınav tarihi duyurusunun takibini web sayfamız ve sosyal medya üzerinden sağlayabilirsiniz.

Başvurunuzun geçerli sayılması için, sistemdeki ”Başvuru İşlemini Tamamla” butonu ile sonlandırılması gerekir. Sonlandırılmayan başvurular ve başvuru belgesi eksik olan öğrenciler dil sınavına katılamazlar.

Online başvuru sırasında karşınıza çıkacak program kodlarından Erasmus+’ı seçmelisiniz. Başvurularda fotoğraf, iletişim bilgileri (Mail&GSM) zorunludur. Mail adresi olarak Okan Üniversitesi maillerinizi kullanmalısınız.

İlk defa başvuruyorsanız “Erasmus değişim programına ön başvuru yapmak için tıklayınız.” bağlantısı üzerinden hesabınızı oluşturmanız ve ardından “Kullanıcı Adı” kısmına TC kimlik numarası, “şifre” için OIS sistemine giriş için kullandığınız şifreyi girerek başvurunuzda ilerlemeniz gerekmektedir.

Belge teslimi için son tarih 14 Ekim 2020 Çarşamba günüdür.
Sınav oturumlarının duyurusu erasmus web sayfamızdan yapılacaktır.
Yazılı ve Sözlü sınavlardan birine girmeyen öğrenciler otomatik olarak elenirler.

Sınava Katılım Koşulları:

  • İstanbul Okan Üniversitesi’nde tam zamanlı öğrenci olmak (Bu sebeple yandaldan başvuru yapılamaz)
  • Genel not ortalamalarının lisans için en az 2.20, yüksek lisans ve doktora için 2.50 olması gerekmektedir.
  • Erasmus stajı için son sınıf öğrencileri de başvurabilir ve stajlarını mezuniyetlerinden itibaren 1 (bir) yıl içinde tamamlayabilirler.
  • Öğrenim hareketliliğine katılmak isteyen öğrencilerin bir yarıyıl için 30 ECTS alabilmesi şartı gerekir. Yüksek Lisans ve doktora öğrencileri için minimum kredi yükü bir yarıyıl için 30 ECTS'tir
  • Yabancı Dil Puanı: Asgari 60/100 puan
  • Sınav ücretsiz olacaktır.
  • Bununla birlikte, Erasmus Uygulama El Kitabının 4.2.4 maddesi gereğince, sınava başvurduğu halde girmeyen adayların, yapacakları Erasmus hareketliliği başvurularında toplam puanlarından 5 puan eksiltme yapılacaktır.